Curacao,  – Surinam - Fr. Guyana - Curacao ***

Zľava 6% odlet za 237 dní

 

  •                      
  •                      
Termín zájazdu: 13.11. - 27.11.2019
Obsazenosť hotela: Voľný termín
(Obmedzená kapacita)
Dĺžka pobytu: 15 dní
Cena za osobu: 4 978 €
Typ zájazdu: Katalog
Typ ubytovania: Hotel
Vybavenie hotela:
Doprava: Letecky
Odlet: Praha
Strava: Raňajky
Číslo hotela: 0
Číslo zájazdu: 1302371

Program zájazdu:

1. deň
PRAHA - SURINAM: Odlet z Prahy do Surinamu. Transfer do hotela, voľný čas. Iste ostane chvíľka času na jeden večerný drink vynikajúceho miestneho rumu v jednom z vyhlásených barov na brehu mora.


2. deň
PARAMARIBO: Raňajky, nasleduje prehliadka hlavného mesta, ktoré je prakticky celé postavené z dreva, unikát a dedičstvo UNESCO. Holanďania priniesli do džungle svoju, ale aj indonézsku kultúru. Mesto sa preslávilo jedinečnou zmesou národností a rás. Žijú tu indiáni, Číňania, Indovia, Holanďania a kreoli v hlbokej tolerancii a rešpekte. To možno pozorovať aj na rôznorodosti pamiatok. Nájdete tu synagógu (Židia sem boli z Európy vyhnaní v 16. storočí) vedľa mešity, ďalej krásny drevený katolícky kostol svätého Petra a Pavla, ktorý je zároveň najväčšou drevostavbou v Južnej Amerike. Navštívime tiež pevnosť Fort Zeeland. Večer môžeme spoločne navštíviť niektorú z vynikajúcich indických reštaurácií alebo tradičnú krčmičku. Toto mesto si Vás ihneď získa a je úplne výnimočné.


3. deň
NP BROWNSBERG: Raňajky, nasleduje celodenný výlet do Národného parku Brownsberg. Cesta z hlavného mesta nie je dlhá a divoká príroda Južnej Ameriky je tu na dosah. Navyše Vás miesto ohromí svojím pokojom. Výhodou je tiež pomerne ľahký trekking, nemusíte sa báť náročnosti. Ako bonus ku krásnej prírode je tu kúpanie vo vodopádoch a fantastické výhľady do okolia. Večer návrat do Paramariba. Nocľah.


4. deň
DANTE BAI - LEONSBERG: Raňajky. Odchod do dediny Danta Bai, ktorá leží na brehu horného toku rieky Surinam. Počas plavby po rieke uvidíte, ako prebieha bežný život miestnych obyvateľov, ktorí trávia väčšinu dňa rybolovom, výrobou drevených kanoe či šitím odevov. Popoludní odchod do Leonsbergu, odkiaľ sa vydáte pozorovať delfíny hrajúce sa vo vlnách pri západe slnka. Návrat do Paramariba.


5. deň
SURINAM - FRANCÚZSKA GUYANA: Raňajky, odchod loďou cez rieku Marowijne do Francúzskej Guyany. Po preplávaní rieky sa zastavíme v pohraničnom meste St. Laurent du Maroni. Práve z tohto miesta prichádzali do kolónie trestanci. Pokračovaním do mesta Kourou. Ubytovanie, voľný čas, nocľah.


6. deň
dymu - OSTROVY SPÁSY: Raňajky v hoteli a skoro ráno odchod do Kourou - mesta, ktoré pozná celá Európa. Práve tu leží kozmodróm Európskej vesmírnej agentúry. Sprievodca Vás zoznámi s históriou francúzskych a európskych vesmírnych letov. Pokračovať budeme v plavbe loďou na Ostrovy spásy. Boli tak pomenované preto, že sa tu osadníci zachránili pred maláriou, a tiež pred miestnymi indiánmi. Ďalšia história miesta už tak veselá nie je. Vznikla tu totiž prvá trestanecká kolónia v réžii Francúzov. Kto potom nepozná príbeh "Motýlika"? Ostrovy sú tri - Diablov ostrov, Ostrov svätého Jozefa a Kráľovský ostrov. Prejdeme sa opustenými väzenskými kobkami, v úplnom tichu, s úžasnou atmosférou, ohromný zážitok. Obed na ostrove, odvážnejší jedinci sa môžu vykúpať, ak im nevadí občasná prítomnosť žralokov. Odchod do Cayenne, nocľah.


7. deň
CAYENNE: Raňajky v hoteli. Prehliadka mesta Cayenne, ktoré je administratívnym a obchodným centrum Francúzskej Guyany. Medzi zaujímavosti mesta patrí pevnosť CEPERO, námestie Leopold Heder, Grenoble, des Palmistes, koloniálne nemocnice, múzeum a radnica. Ďalej môžete navštíviť miestny trh, kde je možnosť nákupov. Večera, nocľah v Cayenne.


8. deň
CAYENNE - CAW: Raňajky v hoteli. Fakultatívne možnosť celodenného výletu do prírodnej rezervácie v Kaw. Bude Vás čakať prechádzka v typickej kánoe tzv. Piroque po rieke Kaw, ktorá preteká touto rezerváciou. Rezervácia je rajom vtákov. Môžete tu uvidieť veľké volavky, kormorány, papagáje, lyžičiara ružového, Anhinga amerického a ďalšie druhy brodivého vtáctva. Návrat do Cayenne.


9. deň
CAYENNE - PARAMARIBO: Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Paramariba. Po prílete presun do hotela, ubytovanie a voľné popoludnie na relaxáciu alebo nákup suvenírov.


10. deň
PARAMARIBO - CURACAO: Raňajky. Transfer na letisko a odlet na ostrov Curacao. Odchod do hotela, ubytovanie. Curacao je ostrov pokoja, mieru a pohody. Ostrov, ktorý nikdy nepoznal vojny, tajfúny, tornáda či iné živelné pohromy, rovnako ako smog.


11. deň
WILLEMSTAD: Po raňajkách krátka prehliadka Willemstadu, ďalej návštevou vyhliadkového miesta Sein Post Hill, Punda, jaskyne Boca Tabla, dedinky West Point. Počas okružnej jazdy ostrovom budete mať možnosť si zaplávať v zálive Knip a voľný čas na obed v reštaurácii Jaanchi 's (obed nie je v cene). Popoludní návrat do hotela. Nocľah.


12. - 13. deň
CURACAO: Pobyt na ostrove, relaxácia. Ako už to u väčšiny karibských ostrovov býva, hlavným lákadlom sú tu biele vyhladené pláže s modrasto priezračnou morskou perinou. Ani Curacao nie je výnimkou. Tento vápencový ostrov leží blízko pobrežia Venezuely a patrí do ostrovnej skupiny Holandských Antíl.


14. deň
CURACAO - PRAHA: Transfer na letisko, odlet do Prahy.


15. deň
Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.


Kalkulácia ceny zájazdu

Dospelá osoba  4 449 €
Príplatok za jednolôžovú izbu  1 099 €
Letiskový a palivový príplatok  529 €

Celková cena zájazdu: 0

Cena Vám bude potvrdená našim pracovníkom

Nezáväzná rezervácia zájazdu

Nezáväzná rezervácia zájazdu

Vyplňte prosím všetky uvedené polia.


  • (napr. Adam)

  • (napr. Slovák)

  • (formát: +421123456789)
  • (napr. adam@slovak.sk)


Vaše osobné údaje spracovávame pre vybavenie Vašej objednávky, pre zasielanie našich ponúk a ďalšie účely. Ponuky prispôsobujeme podľa Vašich predchádzajúcich objednávok. Bližšie informácie o spracovaní osobných údajov, najmä ďalších účeloch spracovania, prenos údajov mimo EÚ a Vašich právach, nájdete v sekcii Ochrana súkromia.

 Súhlasím s obchodnými podmienkami


Ďalšie termíny zájazdu do tohto hotela

Výhody cestovania s Lastminute.sk

  • Skúsenosti a prehľad Od roku 2005 pôsobíme na trhu, detailne poznáme vývoj cien počas celého roka.
  • Nájdeme najvýhodnejšie Výhodnosť Vašej dovolenky porovnáme s tisíckami zájazdov v našej databáze.
  • Rovnaké ceny Garantujeme Vám rovnaké predajné ceny ako partnerské cestovné kancelárie.

Spolupracujeme so stovkami cestovných kancelárií