Čína,  – Čína - perly ríše stredu ***

Zľava 7% odlet za 33 dní

 

 •                      
 •                      
 •                      
 •                      
 •                      
 •                      
 •                      
Termín zájazdu: 26.04. - 07.05.2019
Obsazenosť hotela: Voľný termín
(Obmedzená kapacita)
Dĺžka pobytu: 12 dní
Cena za osobu: 1 788 €
Typ zájazdu: Katalog
Typ ubytovania: Hotel
Vybavenie hotela:
Doprava: Letecky
Odlet: Praha
Strava: Podľa programu
Číslo hotela: 0
Číslo zájazdu: 1340544

Program zájazdu:

1. deň
ODLET Z PRAHY (VIEDNE) : Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Pekingu.


2. deň
PRÍLET DO PEKINGU: Prílet do Pekingu. Transfer do hotela, ubytovanie. Večer individuálne voľno na prechádzku mestom alebo odpočinok.


3. deň
ZAKÁZANÉ MESTO - PEJ-CHAJ PARK - THIEN-AN MEN: Raňajky. Dopoludnia prehliadka Zakázaného mesta – sídla panovníkov dynastie Ming a Čching. V tomto rozľahlom cisárskom komplexe vládlo 24 panovníkov po dobu viac než 500 rokov celej Čínskej ríši. Zakázané mesto býva tiež nazývané najväčším kultúrnym múzeom Číny, počas vlády cisárov nebolo prístupné verejnosti. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prechádzka parkom Pej-chaj s prehliadkou pagody, postavenej na ostrove uprostred lagúny. Nasleduje prehliadka najväčšieho námestia na svete Tchien-an-men – námestie Nebeského pokoja s rozlohou 44 hektárov.


4. deň
VEĽKÝ ČÍNSKY MÚR - HROBKY DYNASTIE MING: Raňajky. Celodenný výlet k veľkolepej stavbe - Veľkému čínskemu múru, ktorý sa rozpína v dĺžke viac ako 6.000 km. Tento múr, ktorý pôvodne slúžil na obranné účely proti invázii barbarov, sa nachádza približne 60 km severovýchodne od Pekingu. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka jednej z dvoch prístupných hrobiek panovníkov dynastie Ming (celkom 13 hrobiek).


5. deň
LETNÝ PALÁC - WANG-FU-TING ROAD: Raňajky. Prehliadka Letného paláca, letného sídla cisárov. Počas svojej vlády tu cisári prebývali a odpočívali v rozľahlých záhradách. Prezriete si aj známu Loď čistoty a pokoja - Mramorovú loď cisárovnej Cch‘–si z roku 1888. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prechádzka po Wang-fu-ting Road, najrušnejšej triede moderného centra Pekingu s obchodnými domami.


6. deň
CHRÁM NEBIES A LAMAISTICKÝ CHRÁM: Raňajky. Dopoludnia prehliadka Chrámu nebies, postaveného už v roku 1420. V tomto rozsiahlom chráme panovníci dynastie Ming a Čching usporadúvali modlitebné obrady a rituály. Popoludní prehliadka lamaistického kláštora. Jeho päť hlavných siení stelesňuje slohovú zmes chánskych, mongolských a tibetských prvkov. Po večeri transfer na vlakovú stanicu a odchod lôžkovým vlakom do Xi’anu.


7. deň
XI’AN: Ranný príchod do Xi’anu, hlavného mesta provincie Šan-si. Toto mesto s bohatou históriou bolo hlavným mestom 11 čínskych dynastií a bývalo najväčším mestom. Vo svojich cestopisoch sa o Xi’ane zmieňuje aj Marco Polo ako o východiskovom bode Hodvábnej cesty pre obchodníkov. Transfer do hotela. Po raňajkách a krátkom odpočinku nasleduje prehliadka mesta – navštívite areál Veľkej pagody divokej husi zo 4. storočia, prezriete si mestské opevnenie z ranného obdobia dynastie Ming a miestne múzeum. Večera.


8. deň
TERAKOTOVÁ ARMÁDA A DEDINA BANPO : Po raňajkách výlet k jednej z najväčších turistických atrakcií celej Číny – Terakotovej armáde – hlinenej armáde cisára Čchin Š’-chuang-tiho, významnej osobnosti v dejinách Číny. Tento cisár zjednotil Čínu do jednej silnej významnej ríše. Hlinená armáda bola úplnou náhodou objavená v roku 1974 miestnymi roľníkmi. Viac ako 6.000 ozbrojených bojovníkov v životnej veľkosti je rozostavaných v bojovom šíku. Celá armáda bola súčasťou posmrtnej výbavy zomrelého panovníka. Obed. Popoludní prehliadka dediny Banpo – sídliska pôvodných obyvateľov pred zhruba 5.000 rokmi. Neskoro popoludní transfer na stanicu a odchod lôžkovým vlakom do Šanghaja.


9. deň
ŠANGHAJ : Príjazd do Šanghaja v popoludňajších hodinách. Táto rýchlo sa rozvíjajúca metropola východnej Číny s viac než 18 miliónmi obyvateľov upúta všetkých návštevníkov modernou výstavbou. Transfer na hotel. Prechádzka po rušnej triede Nanjing s priľahlým nábrežím Bund. Plavba po rieke Huangpu. Večera. Nocľah.


10. deň
ŠANGHAJ - VOĽNÝ DEŇ : Raňajky. Voľný deň s možnosťou fakultatívnej návštevy „čínskych Benátok“ mesta Suzhou. Mesto je známe svojimi umelými vodnými kanálmi a záhradami. V roku 1977 boli tunajšie klasické záhrady zaradené na Zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.


11. deň
ŠANGHAJ: Raňajky. Celodenná prehliadka mesta. Prezriete si chrám jadeitového Budhu s plastikami s budhistickými motívmi. Obed. Popoludní sa prejdete záhradami Yuyuan, ktoré boli postavené už v 16. storočí a sú centrom odpočinku pre miestnych obyvateľov. Večera, voľný program na prehliadku centra mesta. Pre záujemcov fakultatívne návšteva akrobatickej show.


12. deň
ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Raňajky. Transfer na letisko, odlet a prílet do Prahy (Viedne).

Cena zahrňuje:

leteckú dopravu Praha – Peking a Šanghaj – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), transfery letisko – hotel – letisko, 8 x nocľah s raňajkami v hoteli 3*- 4*, 2 x nocľah v ležadlovom vlaku, program vrátane všetkých transferov a vstupov, 8 x obed a 8x večera v tradičnej čínskej reštaurácii, služby sprievodcu ESO travel počas okruhu

Cena nezahrňuje:

letiskové taxy 369,- EUR, vstupné vízum (možnosť o vízum požiadať prostredníctvom CK za poplatok 70,- EUR), cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň, fakultatívne výlety nad rámec programu (Chutchung tour, akrobatická show, Pekingská opera, pekingská kačica, Voňavé hory, Suzhou – spolu 220,- USD)


Kalkulácia ceny zájazdu

Dospelá osoba  1 419 €
Letiskový a palivový príplatok  369 €
Príplatok za jednolôžovú izbu  339 €
Vízum  70 €

Celková cena zájazdu: 0

Cena Vám bude potvrdená našim pracovníkom

Nezáväzná rezervácia zájazdu

Nezáväzná rezervácia zájazdu

Vyplňte prosím všetky uvedené polia.


 • (napr. Adam)

 • (napr. Slovák)

 • (formát: +421123456789)
 • (napr. adam@slovak.sk)


Vaše osobné údaje spracovávame pre vybavenie Vašej objednávky, pre zasielanie našich ponúk a ďalšie účely. Ponuky prispôsobujeme podľa Vašich predchádzajúcich objednávok. Bližšie informácie o spracovaní osobných údajov, najmä ďalších účeloch spracovania, prenos údajov mimo EÚ a Vašich právach, nájdete v sekcii Ochrana súkromia.

 Súhlasím s obchodnými podmienkami


Ďalšie termíny zájazdu do tohto hotela

Výhody cestovania s Lastminute.sk

 • Skúsenosti a prehľad Od roku 2005 pôsobíme na trhu, detailne poznáme vývoj cien počas celého roka.
 • Nájdeme najvýhodnejšie Výhodnosť Vašej dovolenky porovnáme s tisíckami zájazdov v našej databáze.
 • Rovnaké ceny Garantujeme Vám rovnaké predajné ceny ako partnerské cestovné kancelárie.

Spolupracujeme so stovkami cestovných kancelárií